Ruletka Europejska online za darmo od NetEnt

Zaktualizowano:
Czas czytania: 1 min
Na tej stronie znajduje się wersja demonstracyjna gry. Nie wygrasz ani nie stracisz w niej prawdziwych pieniędzy.
Star Star Star Star Star
Ruletka Europejska online za darmo od NetEnt
Zagraj Na pieniądze
Producent Netent
RTP (zwrot dla gracza) 97.3%
Min. zakład 0.1
Maks. zakład 5000
Rundy bonusowe
Wild Symbol
Opcja autoodtwarzania
Mnożnik
Darmowe spiny
Scatter Symbol
Progresywny

European Roulette od NetEnt

Fani ruletki mają bez wątpienia swoje ulubione gry, mogą więc zapewne wymieniać dziesiątki tytułów przerzucając się argumentami na temat tego, które są lepsze, a które nie. Ale czy w tym gronie znajdzie się także European Roulette online firmy NetEnt. Tego nie wiemy, ale fakty są takie, że jest to bez wątpienia gra zasługująca na uznanie z racji wysokiej jakości wykonania, ładnej, przejrzystej grafiki i znakomicie zaprojektowanego interfejsu. Dziś zaprezentujemy Ci ją nieco bliżej.

Możesz też poznać ją w praktyce uzupełniając czytanie naszej dzisiejszej recenzji graniem w European Roulette zupełnie za darmo. Mamy tę pozycję dostępną w oferowanej przez nas niezwykle rozbudowanej gamie gier hazardowych. Wszystkie nasze pozycje dostępne są w wersji demonstracyjnej, co oznacza, że wykorzystują tylko wirtualne żetony. W efekcie nie musisz niczego płacić, bo dostajesz od nas w prezencie pakiet takich żetonów, które możesz wykorzystać na grę. Oczywiście wszystkie wygrane także otrzymujesz w formie wirtualnych żetonów, więc nie będziesz mógł ich wypłacić sobie na konto. Niemniej jednak jest to znakomity sposób na poznawanie nowych gier, nabieranie doświadczenia, rozumienie zasad i funkcji specjalnych. Taka wiedza z pewnością przyda Ci się, gdy będziesz chciał zagrać na prawdziwe pieniądze w swoim ulubionym kasynie internetowym! A oprócz tego możesz po prostu się znakomicie bawić!

Oczywiście grając w European Roulette w kasynach polskich rywalizujesz tylko z komputerem, a nie z innymi graczami, podobnie jak w każdej innej standardowej ruletce. Ale to chyba oczywiste!

Specyfikacje techniczne European Roulette

European Roulette to gra hazardowa online wyprodukowana przez szwedzkiego giganta rynkowego, firmę NetEnt. Jest to najbardziej klasyczne wręcz wcielenie ruletki europejskiej (co zresztą łatwo odgadnąć na podstawie nazwy). Gra cechuje się bardzo estetyczną oprawą graficzną. W górnej części ekranu gry mamy ładnie animowane koło ruletki, które nieustannie się obraca. To właśnie w nim puszczana jest kulka, która po kilku lub kilkunastu sekundach zatrzymuje się w jednej z przegródek na kole.

Na jedną rundę w European Roulette możesz postawić naprawdę szeroki zakres kwot, począwszy od 0,10 aż do 2 000. Kwotę tę reguluje się za pomocą żetonów o różnych wartościach. Są to kolejno 0,10, 0,50, 1, 2, 5, 10, 25, 50, 100, 500, 1000 (oznaczony tutaj jako 1K). Oprócz tego na ekranie masz też kilka przycisków ułatwiających rozgrywkę, jak na przykład:

  • Po prawej dostępne jest podwojenie zakładu, usunięcie wszystkich żetonów z planszy, rezygnacja z bieżącego zakładu lub ponowienie poprzedniej stawki na grę i zagranie od nowa.
  • Z kolei z lewej strony masz przyciski pozwalające na przejrzenie tabeli wypłat, otwarcie dodatkowej planszy z ustawieniami o nazwie Race Track, proste statystyki dotyczące bieżącej gry oraz zestawy ulubionych zakładów.

Dolną połowę ekranu zajmuje duży stół do gry na zielonym tle. Ma on typowy dla ruletki układ zbliżony do prostokąta i pozwala w łatwy sposób tworzyć nawet najbardziej skomplikowane zakłady dzięki ścisłemu przestrzeganiu reguł ruletki europejskiej.

Jak zagrać w European Roulette?

Procedura grania w European Roulette jest tak prosta, że nie będzie stanowiła żadnego problemu nawet dla zupełnie początkujących graczy. Na początek musisz zdecydować się, jaką kwotę chcesz postawić na grę i jakiego rodzaju zakład Cię interesuje. Masz naturalnie sporą dowolność w wyborze rodzaju zakładu, zgodnie z zasadami typowej ruletki. Możesz na przykład obstawić pojedyncze numery, pary, czwórki, kolumny i wiersze, kolejne tuziny, liczby parzyste, nieparzyste, czerwone, czarne i tak dalej.

Dla zaawansowanych jest także dostępna opcja Race Track, która pozwala tworzyć bardziej niestandardowe zakłady obejmujące grupy liczb. Będą to na przykład takie rodzaje jak Zero, Voisins, Orphelins, Tiers, a także grupy numerów z owalnego ciągu formującego kształt przypominający tor wyścigowy – stąd też nazwa tego rodzaju funkcji.

Wybór kwoty na jedno zakręcenie kołem ruletki wykonujesz za pomocą żetonów. Po prostu musisz na dany zakład postawić odpowiednią liczbę żetonów tak, by uzyskać żądaną wartość. Na przykład jeśli chciałbyś postawić 68 na liczbę zero, musisz wybrać najpierw żeton różowy o nominale 50, kliknąć w zero, następnie niebieski żeton 10, znów kliknąć w zero, potem ponowić ten proces z czerwonym żetonem 5, zielonożółtym 2 oraz błękitnym żetonem 1. Oczywiście możesz też na przykład 136 razy kliknąć w pomarańczowy żeton 0,50, ale lepiej skrócić ten proces!

Możesz także naturalnie na jedną rundę postawić kilka różnych zakładów, na przykład na konkretny numer, na grupę kilku numerów, na same czarne i tak dalej. Gra zaakceptuje takie kombinacje, a po wyłonieniu zwycięskiej liczby sama przeanalizuje Twoje zakłady i wypłaci należne Ci wygrane. Następnie możesz powtórzyć ten sam zakład klikając przycisk REBET, albo wyczyścić stół i pokombinować z innymi zakładami i wysokością stawki na grę.

Jako że mamy tutaj do czynienia z typową ruletką europejską, to możesz zastosować tu typowe strategie postępowania jak Martingale, czy też Parley.

Strategia Martingale Polega na tym, że zawsze grasz na zakłady typu parzyste – nieparzyste (z wygraną na poziomie 1:1), a po każdej przegranej rundzie na kolejną stawiasz identyczny zakład, ale na dwukrotnie wyższą kwotę.
Strategia Parley Opiera się na podobnej zasadzie z tą tylko różnicą, że postępujesz na odwrót. Po każdej wygranej zwiększasz dwukrotnie stawkę. Najlepiej wtedy trzymać się zasady, że po maksymalnie 4 wygranych „zerujesz” zakład i znów zaczynasz od podstawowej kwoty.

Różnica pomiędzy metodami Martingale i Parley jest taka, że ten pierwszy w niekorzystnym przypadku może wymagać od Ciebie postawienia naprawdę sporej liczby żetonów – już po sześciu przegranych pod rząd musisz postawić swój zakład x32. Z kolei druga to w zasadzie obstawianie wygranych z poprzedniej rundy, więc nie wymaga takich nakładów „własnych” żetonów”. Ale w obu przypadkach nie ma co liczyć na wysokie wygrane, bo będziesz na plusie o jednokrotność zakładu podstawowego.

Oczywiście to tylko dwa najbardziej podstawowe systemy dla ruletki. Jeśli chciałbyś się wgłębić w temat, to zainteresuj się także takimi metodami, jak na przykład 63, system Wayne’a, Fibonacciego, Labouchere’a, czy też d’Alemberta. Wszystkie są niezwykle ciekawe, a przy odrobinie szczęścia dają Ci także możliwość zgarnięcia sporej wygranej.

Ogólnie rzecz biorąc European Roulette jest to naprawdę udana gra firmy NetEnt. Cechuje się ona tymi wszystkimi zaletami, które przyciągają graczy do dobrych produktów hazardowych. Ładna grafika, bardzo prosta obsługa, czytelne zasady, wygodne w użyciu poradniki i tabele wygranych oraz znakomita wręcz kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. European Roulette wykonana została w standardzie HTML5, co oznacza, że zadziała na każdym telefonie i tablecie z nowoczesną przeglądarką internetową i dostępem do Internetu!

Dodaj opinię

Ocena