Pai Gow Poker online za darmo

Zaktualizowano:
Czas czytania: 1 min
Na tej stronie znajduje się wersja demonstracyjna gry. Nie wygrasz ani nie stracisz w niej prawdziwych pieniędzy.
Star Star Star Star Star
Pai Gow Poker online za darmo
Zagraj Na pieniądze
Producent Betsoft
RTP (zwrot dla gracza) 95%
Min. zakład 1
Maks. zakład 500
Rundy bonusowe
Wild Symbol
Opcja autoodtwarzania
Mnożnik
Darmowe spiny
Scatter Symbol
Progresywny

Pai Gow Poker online

Świat wirtualnych gier hazardowych zna już przykłady połączeń dwóch zgoła odmiennych gier. Tak samo można wypowiedzieć się o grze Pai Gow Poker. Jest to połączenie dwóch, na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie gier: starożytnej chińskiej gry Pai Gow w której używane są kostki przypominające nasze domino, oraz kart i zasad klasycznego, amerykańskiego pokera. Pai Gow Poker gra online wykorzystuje już tylko karty do gry a po kostkach domina została tylko część zasad.

Pai Gow Poker internetowy nazywane jest także Double Hand Pokerem. Powszechna nazwa tej gry nie została wybrana przypadkowo. Główną cechą tej gry jest przygotowanie dwóch układów składających się z pięciu i dwóch kart. Układy są niezależnie od siebie. Przygotowanie polega na wybraniu dwóch kart z danej nam puli siedmiu. Jeśli oba nasze układy będa wyższe niż konkurencji, a w Pai Gow Poker demo wyższe niż wirtualnego gracza – wygrywamy.

Zasady wydają się być proste, ale jest kilka ograniczeń w doborze kart, oraz różne taktyki gry które przedstawiamy w dalszej części recenzji.

Na stronie udostępniamy Pai Gow Poker darmowy, który pozwoli dobrze zapoznać się z zasadami gry i opracować swoją strategię. Ta wersja gry nie wymaga rejestracji ani logowania. Oczywiście żaden depozyt nie zostanie także pobrany. Gra działa bardzo dobrze także na różnych urządzeniach mobilnych. Nie jestesmy przywiązani do krzesła przed komputerem. Można grać także w podróży na swoim smartfonie z dostępem do Internetu.

Specyfikacje techniczne Pai Gow Poker

Minimalny zakład którym można wejść do gry to 1 kredyt. Maksymalny zakład to 100 kredytów. Na pasku wyboru zakładu są jeszcze wartości 0 i 500, ale w Pai Gow Poker bez depozytu nie możemy z nich skorzystać.

W tej wersji gry od każdej wygranej jest pobierane 5% prowizji, więc wygrana wynosi 95% zakładu z którym weszliśmy do gry w online kasynach. Nie ma konieczności każdorazowego wyboru zakładu. Po każdej rundzie możliwe jest wybranie przycisku “repeat” rozpoczynającego grę z takim samym zakładem.

Przed dokładnym omówieniem zasad należy zapoznać się z układem kombinacji jakie można utworzyć. Są one bardzo podobne do klasycznego pokera z jednym wyjątkiem. W grze bierze udział karta jokera, która zastępuje inne karty. Może ona służyć jako karta w układzie do strita, koloru, pokera a także para do samego asa. Poniższa tabela prezentuje wszystkie możliwe układy od najsilniejszego.

Układ przykład
5 asów A, A, A, A + joker
Poker królewski A, K, Q, J, 10 wszystkie w tym samym kolorze
Poker Np. 5, 6, 7, 8, 9 w jednym kolorze (joker pomaga)
kareta Np. 9, 9, 9, 9 + dowolna karta
Full Np. 3, 3, 3, 2, 2
kolor 5 dowolnych kart w tym samym kolorze (joker pomaga)
strit 5 kart po kolei w różnych kolorach (joker pomaga)
trójka Np. Q, Q, Q
Dwie pary Np. Q, Q + K, K
Para Np. 5, 5 (joker pomaga w parze asów)
Wysoka karta Najwyższa karta w układzie od A, K, Q, J, 10, 9 itd.

Dla drugiego zakładu z dwóch kart możliwe układy to tylko para i wysoka karta.

Pai Gow Poker poker jak grać?

Na początku gry wybieramy stawkę jaką wejdziemy. Po jej zatwierdzeniu na stole pojawia się 7 odkrytych, naszych kart oraz 7 zakrytych kart przeciwnika. Zadaniem jest wybranie dwóch kart w taki sposób aby utworzone przez nich układy były wyższe niż układy przeciwnika. Ograniczeniem jest to, że pierwszy zakład musi być silniejszy niż ten drugi składający się z dwóch kart. W tej wersji gry nie będziemy mogli potwierdzić zakładu jeśli nie spełnimy tego warunku. Podczas rzeczywistej gry w Pai Gow Poker casino niespełnienie tej zasady będzie równoznaczne z porażką.

Po wybraniu dwóch kart do drugiego zakładu zaczyna się sprawdzane. Wygrana nastąpi tylko wtedy gdy nasz pierwszy zakład będzie wyższy niż pierwszy zakład przeciwnika oraz drugi zakład będzie wyższy niż drugi zakład przeciwnika.

Porażka nastąpi gdy oba zakłady przeciwnika będą wyższe od naszych. Jeśli gracz wygra tylko jeden zakład (dowolny czy to pierwszy czy drugi) to występuje remis i środki zostają zwrócone.

Zasady są proste, ale strategii na grę może być co najmniej kilka. Jeśli mamy słaby układ to po prostu na drugi zakład wrzucamy drugą najsilniejszą kartę. Zgodnie z zasadami pierwsza musi zostać na dole. Jeśli mamy parę zasada jest ta sama. Jeśli mamy już dwie pary możemy zagrać na dwa sposoby. Albo zostawiamy obie na dole a na górę wrzucamy najsilniejszą kartę, albo dzielimy je i na drugi zakład wrzucamy drugą parę. Pozostawiając obie na pierwszym zakładzie mamy silny pierwszy zakład, ale słaby drugi. Wrzucając na górę drugą parę mamy silniejszy drugi zakład, kosztem pierwszego.

Sprawa komplikuje się mając układ na fulla. Czy lepiej go zostawić na dole i grać na minimum remis czy rozdzielić fulla na trójkę i parę mając dwa dobre układy, ale bez gwarancji nawet remisu. Pozostałe pięciokartowe układy lepiej trzymać na pierwszym zakładzie. Oczywiście to nie jest obowiązek i można zagrać bardziej ryzykownie.

Pai Gow Poker gra posiada elementy strategii i poznając zachowanie przeciwnika możemy wyczuć której strategii użyć. Na początku lepiej grać niską stawką, a po lepszym poznaniu swojego oponenta przycisnąć go wyższymi stawkami.

Sterowanie grą znajduje się na dolnym interfejsie. Tam wybieramy stawkę, tempo gry i w opcjach zmieniamy dźwięki. Tuż ponad paskiem w trakcie gry pojawiają się przyciski, którymi wybieramy co robić dalej. “Deal” – wchodzi do gry. Klikając na karty umieszczamy je na drugim zakładzie. Gdy są na górze ponowne kliknięcie ściąga je na pierwszy zakład. Po wybraniu interesujących nas układów klikamy “stand” i odkrywają się karty przeciwnika. Nie ważne czy wygramy przy przegramy mamy dwie kolejne opcje “clear” czyści zakład i pozwala wybrać nowy, inny oraz “repeat” powtarza grę z takim samym zakładem.

Pai Gow Poker – podsumowanie

Pai Gow Poker posiada bardzo proste zasady, co niewątpliwie jest jego zaletą, ale wiele różnych strategii do gry. Możemy próbować bezpiecznie grać na remis, albo bardziej zaryzykować rozpinając układy. Karta jokera wprowadza trochę zamieszania, szczególnie że może uczestniczyć tylko w wybranych układach. Przed grą należy się z nimi zapoznać ponieważ nasz wirtualny przeciwnik skrupulatnie je wykorzysta przeciwko nam. Pai Gow Poker to świetna gra od której ciężko się oderwać.

FAQ

Czy da się grać w Pai Gow Poker za darmo?

Tak, Pai Gow Poker gry online jest dostępny za darmo.

Czy Pai Gow Poker online posiada jakieś opcje bonusowe?

Joker jest kartą wild zastępującą inne.

Czy da się wygrać prawdziwe pieniądze w Pai Gow Poker?

Prawdziwe pieniądze można wygrać w kasynie online.

Czy trzeba pobierać Pai Gow Poker free, żeby móc zagrać?

Gry nie trzeba pobierać. Dostępna jest w przeglądarce.

Dodaj opinię

Ocena